Przewodniczący:    Natalia Wiśniewska

Opiekun SU:            Katarzyna Korzeniewska

Marta Wodzyńska - Zaborek

Estera Jagielska

W Gimnazjum w Gąsocinie aktywnie działa Samorząd Uczniowski. Został opracowany plan pracy na bieżący rok szkolny, który jest swego rodzaju drogowskazem w pracy tej uczniowskiej organizacji.

W szkole trwają tygodniowe dyżury klas, losowany jest „szczęśliwy numerek”, prowadzona jest gazetka ścienna na głównym korytarzu, kronikarze prowadzą kronikę szkoły. Aktywiście z Samorządu Uczniowskiego współredagują gazetkę szkolną „Na szkolnych śmieciach” oraz pracują w Kole Teatralnym „Pod szkolnym koszem”.

Uczniowie z Samorządu rozprowadzali wśród społeczności Gimnazjum gazetkę szkolną, byli współorganizatorami „Jarmarku Adwentowego”. Zorganizowali również zbiórkę karmy dla bezdomnych psów ze schroniska w Pawłowie.

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w corocznie przeprowadzoną na terenie naszej szkoły akcję „Góra grosza”, która niesie pomoc dzieciom z domów dziecka.

Samorząd Uczniowski był współorganizatorem Pierwszego Dnia Wiosny. Na początku dnia wszyscy uczniowie obejrzeli świetną współczesną komedię amerykańską z Adamem Sandlerem „Duże dzieci:. Po projekcji został przeprowadzony wśród przedstawicieli wszystkich klas konkurs pt. „Awantura o zdrowie”. Klasy wykazały się dobrą wiedzą o ekologii, zdrowiu i wychowaniu komunikacyjnym. Uroczystość Powitania Wiosny zakończył Mini Playback Show, gdzie uczniowie prezentowali piosenki polskie i angielskie.