Bezpieczna szkoła

W związku z przyjętym na posiedzeniu Rady Ministrów programie „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2008 – 2013 w naszym Gimnazjum realizuje się cele i zadania tego programu.

Główny nacisk kładziemy na doskonalenie kompetencji wychowawczych nauczycieli i rodziców oraz budowanie szacunku i zaufania do szkoły.

Nasza szkoła jest bezpieczna ponieważ:

• zwiększono liczbę dyżurujących nauczycieli
  • dyżurują pracownicy niepedagogiczni
  • dyżurują poszczególne klasy
  • w zespołach klasowych realizujemy programy profilaktyczne
  • szkoła dba o to, aby na terenie szkoły nie przebywały osoby niepożądane (obce)
  • w szkole jest zatrudniony pedagog szkolny, który na bieżąco rozwiązuje problemy wychowawcze uczniów, udziela rad i wskazówek zarówno uczniom jak i rodzicom.

Nasza szkoła jest przyjazna, ponieważ:

Za tworzenie przyjaznej atmosfery i warunków rozwoju uczniów otrzymaliśmy tytuł”Szkoły z klasą”. Szkoła nasza promuje otwarte drzwi uczniom nie tylko w czasie trwania zajęć, ale również po ich zakończeniu.

Zajęcia pozalekcyjne:

• projekt „Znajdź właściwe rozwiązanie”
  • projekt „Językowe ferie zimowe”
  •  program „Bezpieczna i przyjazna szkoła”
  •  program „Trzymaj formę”
  • koła zainteresowań (chór, koło teatralne, koło promocji zdrowia, zajęcia sportowe – UKS)
  • konkursy w ramach działalności szkolnej i pozaszkolnej
  •  wycieczki
  • wolontariat
  •  działalność organizacji szkolnych: SU, LOP, PCK
  • gazetka szkolna „Na szkolnych śmieciach”

efektem naszych działań jest to, że uczniowie chętnie przychodzą do szkoły, czują się bezpiecznie, angażują się w życie szkoły, a czas wolny organizują na terenie szkoły.