06 marca 2017 10:58 | Aktualności

"Lepszy start w przyszłość" - zajęcia rozwijające z matematyki

W ramach projektu „Lepszy start w przyszłość” na zajęciach rozwijających z matematyki realizowaliśmy projekt edukacyjny „Matematyka jest wszędzie” . Służy on popularyzacji matematyki z wykorzystaniem form zabawowych sprzyjających motywacji w nauce. Uczy rozpoznawać w życiu codziennym ile jest matematyki wokół nas, rozwija myślenie abstrakcyjne oraz aktywizuje uczniów w organizowaniu procesu uczenia się przez zabawę. Na zajęciach opracowaliśmy regulamin konkursu, dyplomy dla zwycięzców, przygotowaliśmy turniej gry w szachy, warcaby, sudoku oraz test logiczny. W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich klas naszego gimnazjum. Zawody były rozgrywane w terminie 06.02 – 10.02.2017r. i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Zdjęcia: