15 marca 2017 10:58 | Aktualności

Konkurs Jedna książka, jedna klasa.

Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości,

mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie - jesteś jednym z najcenniejszych darów,

jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół.

Jarosław Iwaszkiewicz

Konkurs Jedna książka, jedna klasa, który odbył się w Gimnazjum w Gąsocinie 13 marca 2017r. został  zorganizowany przez  bibliotekarkę Gimnazjum w Gąsocinie we współpracy z nauczycielką języka rosyjskiego oraz  panią bibliotekarką z Biblioteki Publicznej.

O godzinie 8:50 cała społeczność szkolna spotkała się w świetlicy, aby wziąć udział w wydarzeniu, które miało zachęcić uczniów do częstszego sięgania po dobrą literaturę.

Głównym celem akcji była popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów, polepszenie integracji zespołu klasowego, zapoznanie uczniów ze sztuką interpretacji tekstu oraz doskonalenie ich umiejętności posługiwania się żywym słowem.

Zadaniem każdej klasy było:

1. przedstawienie wybranej przez zespół klasowy  interesującej pozycji książkowej, w taki sposób, by zachęcić odbiorców do jej przeczytania,
  2. przeczytanie ciekawych fragmentów książki,
  3. oraz  wykazanie się wiedzą z zakresu treści książki, poprzez udzielenie odpowiedzi na 3 pytania.

Miłośnicy książki mieli okazję poznać następujące pozycję przygotowane przez poszczególne klasy :

1. Zwiadowcy Nieulękły John Flanangan- klasa IIIb
  2. Kroniki Nicka Niezwyciężony- Sherrilyn Kenyon- klasa IIa