29 marca 2017 22:19 | Aktualności

Mój ulubiony owad

W dniu 21.03.2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ciechanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Mój ulubiony owad” zorganizowanego przez Płocki Okręg Ligi Ochrony Przyrody przy współpracy Ligi Ochrony Przyrody w Ciechanowie . Konkurs miał na celu podniesienie  świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży  szkolnej w dziedzinie ochrony różnorodności biologicznej, propagowanie i rozbudzenie wśród uczniów szacunku do przyrody ojczystej. W uroczystym podsumowaniu akcji, w której brało udział  wiele placówek edukacyjnych, uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum w Gąsocinie: Dominika Wierzbowska, Paulina Szczęsna i Agata Wiśniewska z koordynatorem konkursu panią dyrektor Beatą Żukowską.  Za udział w konkursie nasi uczniowie otrzymali książki i wiele innych drobiazgów przydatnych w życiu codziennym, a także gorące podziękowania za zaangażowanie uczniów i nauczycieli w ochronę środowiska i poszerzenie wiadomości na temat różnorodności gatunkowej świata owadów.

Na zakończenie spotkania organizatorzy serdecznie zaprosili wszystkich uczestników do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zdjęcia: