09 października 2017 13:49 | Aktualności

Sprzątanie Świata 2017

Sprawozdanie z akcji

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017”

W dniu 15 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji Sprzątania Świata. Po krótkim apelu uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce” ruszyli spod szkoły około godziny 12.00

Uczniowie z oddziału przedszkolnego zajęli się sprzątaniem boiska i terenu przyszkolnego. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, czego efektem było zgromadzenie 1 worka śmieci.

„Sprzątaniem” ul. Długiej – drogi przy torach zajęła się klasa I. Dzieci zebrały aż 3 worki śmieci, w których znajdowały się: papiery i plastikowe opakowania.

„Sprzątaniem” ul. Szkolnej – zajęła się klasa II. Dzieci zebrały 1 worek śmieci, w których znajdowały się głównie puszki i szklane butelki.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb oczyścili ze śmieci kilka ulic w okolicy szkoły. Po godzinie pracy, dzieci zebrały 2 worki śmieci, głównie były to papierki, puszki i butelki.

W tegorocznej akcji „sprzątania świata” klasom IVa i IVb został przydzielony teren osiedli położonych w sąsiedztwie szkoły. Łącznie zebrano 3 worki, w których znalazły się: puszki, folie, opakowania po produktach spożywczych.

W ramach akcji, uczniowie klasy V sprzątali teren przy ulicy Kolejowej. Uczniowie uzbierali 1 worek śmieci.

Uczniowie klasy VI udali się na wyznaczony teren

maszerując drogą od ronda w kierunku cmentarza. Zebrano 2 worki śmieci, wśród których dominowały różnego rodzaju butelki szklane i plastikowe, oraz papier.

W ramach akcji, uczniowie klasy VII sprzątali teren idąc prawą i lewą stroną drogi w kierunku Janówka. Do worków uczniowie wkładali szklane i plastikowe butelki, drobne opakowania po słodyczach, co łącznie utworzyło 5 worków śmieci.

W tegorocznym „sprzątaniu świata” uczniom klas gimnazjalnych przydzielono: klasie II teren przy ulicy Dworcowej, natomiast uczniom klasy IIIa i IIIb teren wzdłuż drogi w kierunku Cichaw. Łącznie zebrano 15 worków, w których znalazły się: puszki, butelki, folie, opakowania po produktach spożywczych, ubrania.

Uczniowie zakończyli swoją pracę około godziny 14.00 pozostawiając odpady w workach na umówionych wcześniej miejscach. Łącznie uczniowie zebrali 33 worki śmieci. Następnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku uczniowie rozeszli się do domu ciesząc się perspektywą dwóch pogodnych dni nadchodzącego weekendu.

Sprawozdanie opracowała

Monika Sikora