04 listopada 2014 18:09 | Ogłoszenia

Konkurs fotograficzny

Nie masz skarbu większego nad przyrodę ojczystą

Przyroda zaskakuje nas swoja oryginalnością, świeżością i harmonią. Uchwycić jej urok i zamknąć w ,,stop klatce” to wyzwanie dla gimnazjalisty

Biblioteka Gimnazjum w Gąsocinie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Gąsocin -Cztery Pory Roku

Konkurs będzie składał się z czterech etapów:  jesień, zima, wiosna i lato. Przedmiotem fotografii powinny być krajobrazy, urokliwe miejsca oraz ciekawe zakątki charakterystyczne dla Gąsocina i pobliskich okolic.

Terminy składania prac na poszczególne etapy:

- I etap od 21.10.2014. do 30.11.2014 – „JESIEŃ”

- II etap od 04.01.2015 do 16.03.2015 – „ZIMA”

- III etap od 02.04. 2015 do 20.05.2015 – „WIOSNA”

- III etap od 25.06.2015 do 20.09.2015 – „LATO”

Cele konkursu:

• propagowanie piękna Gąsocińskich krajobrazów w różnych porach roku,
  • wyzwalanie aktywności i twórczości ucznia,
  • budzenie zainteresowania rejonem

Zasady konkursu:

• Konkurs fotograficzny „Cztery Pory Roku” będzie składał się z czterech etapów: jesień , zima, wiosna, lato.
  • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum.
  • Celem konkursu jest propagowanie piękna lokalnych krajobrazów w różnych porach roku.
  • Przedmiotem fotografii powinny być krajobrazy, urokliwe miejsca oraz ciekawe zakątki charakterystyczne dla Gąsocina i pobliskich okolic.
  • Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 2 zdjęcia w każdym z etapów konkursu w formacie  20 cm x 29cm z krótkim opisem ( jedno, dwa  zdania) sfotografowanego miejsca (zdjęcia można dostarczyć na nośniku elektronicznym ).
  • Zdjęcia z danymi uczestnika : imię, nazwisko, klasa  należy dostarczyć w wyznaczonym terminie  do biblioteki szkolnej .
  • Oceny zdjęć dokona jury powołane przez Organizatora konkursu.
  • Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w ciągu dwóch  tygodni  od zakończenia każdego z etapów
  • Przewidziane rewelacyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwycięskie zdjęcia utworzą galerię Gąsocin – Cztery Pory Roku , która zostanie na stałe umieszczona w szkole, jako atrakcyjna wizytówka naszej miejscowości.